poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Królewska krew!


Odkryłam połączenie moich przodków z linią Mieszka I-szego! “Moi” Zagajewscy z Objezierza pochodzą w prostej linii od Wacława księcia raciborskiego! Miałam “Królewską krew” Rafała Prinke i Andrzeja Sikorskiego od dziesięciu lat na półce, a dopiero dzisiaj znalazłam tam moich przodków!

 
Od dzisiaj proszę do mnie mówić per "jaśnie pani".
 

7 komentarzy:

 1. A czy od czasu do czasu będę mógł też tytułować Waszą Wysokością?

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, ze udało Ci się połączyć z Królami Jaśnie Pani Małgorzato.
  Pozdrawiam ciepło wciąż na przekór pogodzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały szkopół w tym że akurat w tej części książki jest błąd.., który wyszedł na jaw po ukazaniu się książki, czy Pani o tym wie?

  OdpowiedzUsuń
 4. nie wiem jaki błąd, ale książka jest ciekawa. Teraz taką poszukiwawczą prace robi pan Marek Minakowski. Panowie Jacku, Bogusławie nie ma powodu sobie robić kpiny. zobaczcie w necie o halp grupach (nie jestem pewny nazwy)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Panie Anonimowy!
   Bardzo dziekuję za moją obronę, ale to nie Jacek i Bogusław się nabijają, tylko ja! To był żart primaaprilisowy. Pochodzę ze wszysktich stron z chłopów. :)

   Usuń
 5. Ah. A już myślałam. Sama chciałabym znaleźć jakieś powiązanie z rodziną szlachecką. Nie koniecznie dla samej 'kwi', ale te gałęzie są zawsze lepiej udokumentowane i odznaczają się bogatą historią. Znacznie mniej jest podań o chłopach, z których ja również się wywodzę.

  OdpowiedzUsuń