sobota, 28 stycznia 2012

Luki w mojej genealogii.

Mam ich wiele.

No nie aż tyle! :-)
W linii Mamy:

1.       Gdzie dziadek byl w niemieckiej niewoli? Obóz podobno był w Bessarabi, czyli na terenie dzisiejszej Rumunii. Gdzie służył w Armii Czerwonej, gdy go powołali do wojska w 1941 roku?

2.       Wszelki ślad po przodkach mojego dziadka macierzystego urywa się w 1830 roku. Nie zachowały się żadne wcześniejsze księgi z Toporowa.  Czy w ogóle uda mi się cokolwiek o nich dowiedzieć? Chyba już nie?

3.       Dane o braciach mojego dziadka Piotra Wiśniowskiego: Franciszku – jego potomkowie mieszkają we Lwowie, Stefanie – podobna zabitym po wojnie przez UB we Wrocławiu,  i Józefie  oraz o jego siostrach Paulinie i Marii, które wyjchechały za chlebem do Ameryki Południowej.

4.       Nie mogę znaleźć syna kuzyna mojej mamy, który od lat 80tych mieszka w Chicago. Szukam przez internet, książki telefoniczne, Skype, Facebook. Nic. Podobnie z dziećmi jego ciotki, także kuzynki mojej Mamy. Znam ich imiona i nazwiska.W linii Taty:

5.       Daty śmierci moich prapradziadków Wawrzyńca Rogalskiego oraz jego żony Katarzyny. Nawet wiem gdzie zmarli, tylko nie wiem kiedy.

6.       Kim byli przodkowie Katarzyny Skok?

7.       Kim byli przodkowie Wawrzyńca Rogalskiego. Jego matka była ewangeliczką wżenioną w katolicką rodzinę; nazywała się Ewa Baum. Czy była bamberką?

8.       Połączenie genealogii mojej i Macieja Witaszka!

9.       Dane o linii macierzystej mojego Taty. Dotarłam do Teresy Heidrych w Bieńkowicach. Teresa i jej mąż mieli czworo dzieci w latach 1844-51, ale nie znalazłam ich aktu ślubu w latach 1832-1844. Nie mam też aktu urodzenia Teresy w Bieńkowicach, więc może była z innej parafii i tam wzięli ślub. Tylko w której?!

10.   Data oraz miejsce śmierci Jana Brachaczka, brata mojej babci ojczystej, który zginął podczas I-szej wojny światowej.To te najważniejsze. Na pewno jest ich jeszcze wiele.

6 komentarzy:

 1. Hura ! ! !
  Minęło kilka godzin, a już linia Taty zmniejszyła się o pozycję 10. Super !
  To znaczy mieć farta :)
  A swoją drogą ciekawa jestem w jakim tempie ta lista bedzie sie zmniejszać - bo jak na początek to tempo imponujące :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziekuje za komentarze! Ale czy mozemy sie poznac? Bardzo chcialabym wiedziec, kim jest "genetyka a genealogia".
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Nie umię wytłumaczyć skąd to moje logo ? "genetyka a genealogia" .... to wyszło jakoś z automatu .. niezamierzone
  Już wiem - to jest dział w google przez który jest przekierowywana moja odpowiedź - zapewne można droga prostszą, ale trzeba ją znaleźć :(
  Pozdrawiam serdecznie M.Łopaciuk

  OdpowiedzUsuń
 3. A punkt 8 z luk w linii Taty mnie też nie daje spokoju... Przy okazji - ostatnio zauważyłem, że na stronie APP jest już dostęp do skanów ksiąg metrykalnych z Ceradza Kościelnego z lat 1817-1868(co prawda zawierają one spore luki). Można więc teraz, nie wychodząc nawet z domu, wszystko prześledzić ze spokojem raz jeszcze. Tak czy inaczej, pewnie ciężko będzie nam wyrwać się z tego martwego punktu, w który zabrnęliśmy. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Luk jeszcze jest sporo, ale i tak wiesz bardzo dużo o swoich przodkach. Ja o swoich wiem niestety nieporównywalnie mniej :(

  OdpowiedzUsuń