środa, 9 listopada 2011

Poczta genealogiczna 9 XI 2011.

Dzisiaj otrzymałam maila z Ancestry.com gdzie w 2002 roku wpisalam się na Family Name Board pod nazwiskiem Nowaczyk. Oto co wtedy napisalam:

„Właśnie rozpoczęłam moje poszukiwania genealogiczne. Poszukuję przodków  Wojciecha Nowaczyka, syna Jakuba, który urodził się w 1896 roku i pochodził z Gorzupi pod Krotoszynem. Mam dane na temat jego potomków. Jakiekolwiek dane o tej gałęzi Nowaczyków będą mile widziane.”  Było to  14 stycznia 2002 roku, chyba drugi albo trzeci tydzien (sic!) moich poszukiwan.
Jak widać, bazowałam wtedy na błędnych informacjach od Taty, który wtedy twierdził, że Dziadek urodził się w Starem koło Krotoszyna.  Jak wielu z Was już wie, udało mi sięodnaleźć dane o moich przodkach dzięki bezinteresownej pomocy genealoga-szperacza z Krotoszyna oraz kuzyna mojego Taty z Poznania.
Dzisiaj otrzymałam – nie najmądrzejszy – mail: „Proszę o dane o potomkach. Także jestem Nowaczyk.” Gdy zajrzałam na Ancestry. com, żeby sprawdzić skąd ten mail się wziął, bardzo się zawstydziłam, że te stare i błędne dane nadal tam wiszą. Od razu wpisałam nowe dane, że moi Nowaczykowie pochodzą z Objezierza, że mam dane do 1741 roku, i że wszyscy potomkowie mieszkają w Polsce.  Choć możliwe, że jakieś linie boczne, o których jeszcze nie wiem, przepłynęły Atlantyk.

Wniosek? Jak najczęściej uaktualniać dane na stronach, witrynach i portalach internetowych!

1 komentarz:

  1. Ja za to właśnie dostałem wiadomość (cytuję dosłownie): "Od kogo pochodzi moje nazwisko i mój ród" (to cała otrzymana wiadomość, sic!).

    OdpowiedzUsuń