czwartek, 20 stycznia 2011

1902 - Kościół Świętego Wojciecha.

Moi przodkowie nie robili fotografii, bo ich na to nie było stać. Dlatego postanowiłam szukać pocztówek z okresu, kiedy moi przodkowie w danych miejscach mieszkali. Szukam pocztówek z Horyńca z początku XX wieku, Bieńkowic z XIX wieku, Niemirowa-Zdroju z lat 20-tych i 30-tych XX wieku.
Tę pocztówkę kupiłam na Allegro w 2007 roku. Czatowałam na nią ponad dwa lata. Pochodzi z 1902 roku. Babcia była tam ochrzczona w grudniu 1901 roku, więc jest to niemal zdjęcie z jej chrztu! Okolice, które widać na pocztówce to Naramowice, obecnie dzielnica Poznania, wtedy podpoznańska wioska, gdzie pradziadkowie mieszkali.

4 komentarze:

 1. Widzę, że przez moje ręce przechodzą tylko pocztówki z Niemirowa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Okolice, które widać na pocztówce to Naramowice, obecnie dzielnica Poznania, wtedy podpoznańska wioska" - niemożliwe, myślę że widać co najwyżej cytadelę. Naramowice są dużo dalej :-( Wiem bo mieszkam tu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiscie, anonimowy (a szkoda, ze anonimowy, bo jestem mu wdzieczna!) ma racje. Po prostu zalozylam, ze jezeli dzieci z Naramowic byly w tym kosciele chrzczone, to i kosciol byl niedaleko Naramowic. Poniewaz nigdy nie bylam ani w Naramowicach (obecnie na ulicy Naramowickiej), a do kosciola Sw Wojciecha nie udalo mi sie nawet wejsc w sierpniu 2011, bo za kazdym razem byl zamnkniety (tak, nawet gdzy przyszlam na msze!!!), to nie widziedzialam do dzisiaj, jak odlegle sa te dwa miejsca od siebie. Dopiero dzis znalazla oba na mapie Poznania.
  Dzikuje anonimowemu i zapraszam go lub ja do zapisania sie do mojego bloga!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma za co. To ja dziękuję za publikację pocztówki. Przydała mi się. Widać na niej, że dawniej ten kościół był cały otynkowany, a nie jak dziś częściowo.

  OdpowiedzUsuń